Baxy.Ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Baxy.Ro


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare    

 

 Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
LarkiN
Decanul Baxy
Decanul Baxy
LarkiN


Mesaje : 146
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 31
Localizare : Constanta

Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Empty
MesajSubiect: Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger   Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Icon_minitimeMar Mar 18, 2008 10:26 pm

Vreti sa aflati ip-urile ori carui id de mess din lista ta? cel mai simplu...

1.Comunica cu un id de Yahoo messenger (nu cu mai multe)
2. Clik pe : Start --> Run
2. Scrie: cmd
3. ENTER sau OK ( de regula apare prompterul dos: C:\Documents and Settings\userul_tau> )
si la prompterul dos scrie:
netstat -a >c:\log.txt
4. Deschide fisierul c:\log.txt (cu notepad).
5. Cauta urmatorul text: ypager.exe (atentie: uneori numele executabilului este diferit, dar in general incepe cu Y pentru yahoo, sau nu apare deloc) ....sau... TCP calculatorul tau:3447 84.38.123.54:5101 ESTABLISHED
6. De regula primul rezultat gasit este IP-ul cautat. Daca nu sunteti sigur, cautati dupa port care poate fi de la 5000 in sus (aici este 5101)
unde in exmplul de mai sus 84.38.123.54 este Ip cel cautat


Varianta 2
1.Comunica cu un id de Yahoo messenger (nu cu mai multe)
2. Clik pe : Start --> Run
2. Scrie: cmd
3. ENTER sau OK ( de regula apare prompterul dos: C:\Documents and Settings\userul_tau> )
si la prompterul dos scrie: netstat
4. Acu nu va face un fisier txt, dar puteti privii in fereastra DOS
5. Cauta urmatorul text: ypager.exe (atentie: uneori numele executabilului este diferit, dar in general incepe cu Y pentru yahoo, sau nu apare deloc) ....sau... TCP calculatorul tau:3447 84.38.123.54:5101 ESTABLISHED
6.De regula primul rezultat gasit este IP-ul cautat. Daca nu sunteti sigur, cautati dupa port care poate fi de la 5000 in sus (aici este 5101)
unde in exmplul de mai sus 84.38.123.54 este Ip cel cautat

Dak vA Fost De FoLoS Astept Post Reply Very Happy
BaxyBanner


Ultima editare efectuata de catre LarkiN in Mier Iun 11, 2008 8:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://baxyteam.forumgratuit.ro
OXXY

OXXY


Mesaje : 49
Data de înscriere : 23/03/2008

Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger   Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:41 pm

Mi-a fost de folos Very Happy gg Rolleyes
Sus In jos
LarkiN
Decanul Baxy
Decanul Baxy
LarkiN


Mesaje : 146
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 31
Localizare : Constanta

Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger   Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Icon_minitimeMier Iun 11, 2008 8:04 am

Wink np eu doar imi fac datoria Smile de-a va ajuta Smile
Sus In jos
https://baxyteam.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger   Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum Sa Aflii IP-uL pe Messenger
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Baxy.Ro :: BaxyTeam Diverse :: Software & Hardware-
Mergi direct la: